בלאק אינק / מאמרים / קעקועים / קעקועים – ביטוי עצמי שנשאר לתמיד
קעקועים

קעקועים הם טרנד נפוץ מאד במקומות רבים, והוא מוכר כבר שנים רבות מאד. תרבויות רבות רואות בקעקועים סמלים מסוגים שונים, החל מסמלי גבורה ועד לאותות קלון. כיום, השימוש הנפוץ ביותר של קעקועים הוא לתחומים של אופנה או של ביטוי עצמי. אנשים בכל גיל בוחרים לקעקע על גופם ציורים, סמלים, מילים וכדומה, מתוך רצון לבטא משהו חזק שמלווה אותם ושחשוב עבורם.

קעקועים – איך זה עובד?

באופן כללי, קעקוע נעשה באמצעות שריטה של העור, והחדרה של דיו מיוחד אל השריטה. העור מתרפא, אך הדיו נותר מתחת לעור ואינו ניתן להסרה בדרכים רגילות. מי שמעוניין להסיר קעקוע, יוכל לעשות זאת באמצעות ניתוח קוסמטי או באמצעות טיפולי לייזר, אך לא תמיד הטיפול אכן מצליח להסיר את הקעקוע במאה אחוזים מבלי להשאיר צלקת. לכן, אנשים שמבצעים קעקוע עושים זאת מתוך הבנה שהקעקוע שהם יוצרים על גופם יישאר עליו לנצח. את הקעקועים עושים במקומות אשר מוסמכים לכך, על ידי מקעקעים מנוסים ומוסמכים, שמבצעים את העבודה באמצעות כלים סטריליים ובחומרים אשר מאושרים על ידי ארגוני הבריאות העולמיים. ללא רישיונות מתאימים, ביצוע של קעקוע בצורה שאינה הולמת עלול לגרום לסיבוכים כמו זיהומים בעור, אלרגיות קשות, הדבקה במחלות ועוד.

מה מקעקעים?

כאמור, מרבית האנשים שבוחרים לבצע קעקועים על גופם עושים זאת מתוך רצון להטביע בעצמם משהו משמעותי, אם מבחינה רגשית ואם מבחינה אופנתית, על מנת ליצור מראה ייחודי ואישי, שאין לאף אחד אחר וכמו כן ליצור ייחודיות. לכן, קעקועים נפוצים הם סמלים שהאדם מזדהה איתם או עם המשמעות שלהם; מילים מסוימות כמו ניבים ופתגמים בעלי משמעות לאדם, או לחילופין שמות של אנשים קרובים, כמו בן/בת הזוג, הילדים וכן הלאה; לעיתים, אנשים מקעקעים סמל לאירוע מסוים או לתאריך חשוב בחייהם, וכן הלאה. במקרים אחרים, ישנם קעקועים אמנותיים ואפילו צבעוניים, אשר נועדו בעיקר להוסיף יופי ואמירה אופנתית לגוף. ניתן למצוא מגוון רחב של סגנונות אמנותיים אשר משמשים בקעקועים, ולמעשה, כל אדם אשר מבצע קעקוע ייראה שונה לחלוטין מחברו, בזכות האמירה הייחודית של הקעקועים.

קעקועים

ראו גם: פירסינג

0 617