בלאק אינק / מאמרים / פירסינג / פירסינג – כל מה שצריך לדעת
פירסינג

פירסינגים הוא פעולה שהולכת ונעשית נפוצה אצל גברים ונשים, מבוגרים וצעירים. מה צריך לדעת על פירסינג לפני שמבצעים אותו? איפה מבצעים פירסינג? והאם זה מסוכן? על כך לפניכם.

פירסינג

אנשים רבים חוששים מביצוע של פירסינגים, במיוחד במקומות שאינם לגמרי סטנדרטיים, בעיקר כי הם חוששים מנזק לאיבר שבו נעשה הפירסינג, או מזיהומים במקום. חשוב לציין שפירסינג אכן עלול להיות מסוכן – אך רק אם הוא נעשה בצורה לא מקצועית. חשוב מאד לבצע פירסינגים רק אצל פירסר מוסמך ומקצועי, וחשוב גם לוודא שכל כלי העבודה שמשמשים לפירסינג סטריליים לחלוטין. כאשר העבודה היא מקצועית – הסיכונים כמעט אינם קיימים כלל. עם זאת, חשוב מאד לשמוע לפירסר, ולהקפיד על הוראות הטיפול שהוא נותן לאחר ביצוע הפירסינג. אם לא מקפידים על הטיפול המתאים, עלול להיווצר זיהום וגם נזקים אחרים, אף על פי שהפירסינג נעשה בצורה טובה ונכונה.

איפה אפשר לבצע פירסינג?

באופן עקרוני, ניתן לעשות פירסינגים בהרבה מאד מקומות בגוף. המקומות הנפוצים ביותר לפירסינגים הם האוזן – הן בתנוך והן בכל חלקי האוזן החיצונית; הטבור; הגבה; האף – מוכר כמובן גם כ"נזם"; השפה; הלשון; הפטמה; וגם אברי המין, אם כי מדובר בפירסינג מתקדם יותר, שמבוצע רק אצל מבוגרים ולא אצל בני נוער. אזורים שונים בגוף מגיבים באופן שונה לפירסינג, כך שגם אם הפירסינג באזור מסוים של הגוף נכשל, אין זה אומר שעליכם להימנע מפירסינג באופן כללי – ניתן לנסות כעבור זמן מה פירסינג במקום אחר.

דחייה של פירסינג

לרוב, אנשים חוששים מהתפתחות של זיהום באזור הפירסינג. כאמור, אם הטיפול בפירסינג נעשה בצורה נכונה, הסיכון לכך נמוך מאד. סיכונים נפוצים יותר עלולים להיות אלרגיה למתכת שממנה עשוי תכשיט הפירסינג – דבר שנפוץ בעיקר כאשר התכשיט אינו עשוי ממתכת טהורה (כסף או זהב, למשל); וכן דחייה של הפירסינג. דחיה זו נפוצה בעיקר באזורים כמו האוזן, הגבה והטבור. במקרה של דחיית פירסינג, הפירסינג פשוט ייפלט בהדרגה החוצה מן העור. במקרה כזה, מומלץ להסיר את הפירסינג לפני שהוא נופל מעצמו, כדי למנוע צלקת. בכל מקרה אחר אין להסיר את הפירסינג ללא הוראה מהפירסר או מרופא.

פירסינג

0 642