בלאק אינק / מאמרים / קעקועים / קעקוע – כל מה שרציתם לדעת
קעקוע

קעקוע הוא כתובת או ציור אשר מוטבע על הגוף באופן קבוע, כלומר הוא נשאר על הגוף לתמיד. הקעקוע, באופן בסיסי, נעשה באמצעות שריטה של העור, והחדרה של חומרי דיו שונים אל השריטה, כך שהדיו נשאר מתחת לעור באופן קבוע.

למה לעשות קעקוע?

ישנן סיבות רבות אשר מובילות אנשים ונשים לעשות קעקועים על בשרם. לרוב, קעקועים נעשה על מנת ליצור סימן זיהוי כלשהו או הזדהות עם אג'נדה מסוימת, על מנת להצהיר על ייחודיות או על אמירה מסוימת, ליצור קישוט לגוף וכן הלאה. לעיתים יצירת הקעקוע היא הפגנה של אומץ לב, משום שהתהליך של יצירת הקעקוע הינו תהליך אשר כרוך בכאב. בתרבויות מסוימות, קעקועים הנו חלק מן הטקסים הדתיים, ובמקומות מסוימים אף מאמינים בהשפעות מאגיות שונות שהקעקועים משפיעים על האדם. עם זאת, יש לציין שביהדות, קעקועים הוא מעשה אסור, מסיבות שונות, ביניהן איסור על השחתת הגוף.

קעקוע כאמירה אופנתית

גברים ונשים רבים יוצרים קעקועים על מנת ליצור אמירה אופנתית כלשהי, או להצהיר על אמירה כלשהי. כך, למשל, התפתחה במקומות שונים בעולם "אופנה" של קעקועים פרחים על חזה של נשים שעברו כריתת שד. בנוסף, לעיתים קרובות אנשים מקעקעים על גופם אמירות מסוימות שהם מאמינים בהם, "מוטו" אישי או אמירה מחזקת כלשהי, שהם רוצים שתלווה אותם לאורך כל חייהם.

קעקוע כסמל להשתייכות חברתית

במקומות מסוימים, הקעקוע מסמל את ההשתייכות של האדם לקבוצה מסוימת, כנופיה או קבוצה מסוימת. הדבר נפוץ מאד בבתי כלא, בהם האסירים יוצרים כנופיות פנימיות, ויוצרים קעקועים זהים אצל חברי הכנופיות. במקומות רבים בעולם קעקוע הוא חלק מן התרבות, וניתן למצוא קעקועים אצל שבטים עתיקים רבים אשר נעשו בטכניקות שונות ומגוונות.

קעקוע אצל בעלי חיים

גם לבעלי חיים לעיתים מטמיעים קעקוע כלשהו, כאשר המטרה היא, בדרך כלל, לסמן אותם על מנת לזהות אותם באופן ברור. בנוסף, הקעקוע נועד לעיתים לסמל יונקים שכבר נגמלו מחלב אמם (סוסים, בדרך כלל), ולעיתים הקעקועים נועדו להגן על אזורים שונים בגופו של בעל החיים מפני כוויות שמש.

קעקוע

 

ראו גם: טיפול בקעקוע

0 558