בלאק אינק / מאמרים / קעקועים / קעקועים קטנים – כי הגודל לא תמיד קובע
קעקועים קטנים

הרעיון של קעקועים קוסם ומושך אנשים רבים, שרוצים להטביע על גופם סמל, תמונה או משפט שמסמל אותם ואת האישיות שלהם. אך מצד שני, הרבה מאד אנשים נרתעים מקעקועים בולטים, אשר עלולים להפריע בהזדמנויות שונות בחיים – קעקועים גדולים בולטים מעבר לבגדים, ולא תמיד מתאימים לסגנון האופנתי שבו מתלבשים. לעיתים גם המראה הבולט של הקעקועים עצמם מרתיע את האדם. לשם כך קיימים קעקועים קטנים.

קעקועים קטנים

קעקוע קטן הוא הפתרון למצבים האלה. מצד אחד, אפשר לעשות קעקוע בדיוק כמו שרוצים, ומצד שני, להימנע מן הבעיות של הקעקועים הגדולים, וליהנות מקעקוע קטן, ולעיתים גם מוסתר, כך שרק האדם עצמו נהנה מן הקעקוע, והקעקוע אינו גורם לו לנזק או לסבל כלשהו. קעקועים קטנים מתאימים גם להתנסות ראשונה בקעקועים, למי שמתעניין בקעקועים אך חושש מן התהליך. קעקוע קטן, מטבע הדברים, כואב פחות, כך שלא מדובר בתהליך ארוך או מורכב, והחשש ממנו קטן יותר.

אילו קעקועים קטנים אפשר לבצע?

קעקוע קטן יכול להיות כל רעיון, דוגמא או סמל שתעלו על דעתכם. למעשה, קעקועים רבים שלרוב נעשים בגודל גדול ומשמעותי, יכולים להיעשות גם בגודל קטן ונסתר. לרוב, קעקועים קטנים יהיו של סמלים ספציפיים או של ציורים פשוטים, החל בפרח ועד ציור של פו הדוב, החל בסמל יין-יאנג ועד אות בודדת או מילה מסוימת, כתובה בקטן. קעקועים קטנים יכולים להכיל שם של אדם קרוב, ציור אהוב בעל משמעות מיוחדת לאדם, סמל של חברה מסוימת אליה האדם משתייך, או סימן כלשהו שמייצג אג'נדה מסוימת שהוא נוקט בה.

איפה עושים קעקועים קטנים?

בניגוד לקעקועים גדולים, שדורשים שטח נרחב בגוף, קעקוע קטן ניתן לבצע כמעט בכל מקום בגוף. אנשים רבים מקעקעים קעקוע קטן על פרק כף היד, על הכתב, על הקרסול ואפילו על אצבע ביד או ברגל ובמקומות דומים אחרים. כמובן, גם הגב, הזרועות, הרגליים וכן הלאה הם מקומות מתאימים לקעקועים גדולים, אלא שלרוב, בפרט אם מדובר בקעקוע בודד, עדיף למקם אותו במקום שייצור מראה נאה ומושלם.

קעקועים קטנים

ראו גם: טיפול בקעקוע

0 3.39 K