בלאק אינק / מאמרים / קעקועים / טיפול בקעקוע – כל מה שצריך לדעת
טיפול בקעקוע

טיפול בקעקוע

טיפול בקעקוע לאחר שמבצעים קעקוע, בכל חלק של הגוף, חשוב לטפל היטב בקעקוע ובעור שסביבו, על מנת למנוע זיהומים, לסייע לעור להחלים במהירות ולמנוע כאבים ואי נוחות במקום. טיפול בקעקוע בצורה נכונה יעזור לאזור להחלים במהירות ולהיראות טבעי ונאה, בזמן שחוסר טיפול מתאים עלול לגרור היווצרות של זיהום או של כאבים באזור הקעקוע. לכן, חשוב שלא לזלזל בטיפול המתאים, ולטפל היטב בקעקוע, לא משנה היכן הוא ממוקם.

טיפול בקעקוע

לאחר ביצוע הקעקוע, חובשים את האזור המקועקע. כשעתיים אחרי הקעקוע מומלץ להוריד את התחבושת, ולרחוץ את האזור בעדינות במים ובסבון. כאשר האזור נקי, חשוב לייבש אותו היטב בעדינות רבה, יש לשים תחבושת או בגד בלילה הראשון הקעקוע פולט המון צבע.ויום לאחר הקעקוע יש להתחיל למרוח משֿחה למשך שבועיים לאחר מריחת המשחה אין לחבוש את האזור מחדש, אלא להיפך – יש להשאיר אותו פתוח על מנת שיוכל "לנשום" אוויר.

משך הטיפול בקעקוע

חשוב להמשיך לטפל בקעקוע בעדינות במשך כשבועיים עד כחודש לפי המלצת המקעקע, עד להחלמה מלאה של האזור. חשוב לשטוף את האזור פעמיים ביום במשך 3-4 ימים לאחר ביצוע הקעקוע, ולאחר מכן למרוח משחה מרגיעה. לעיתים קרובות, העור באזור הקעקוע יתחיל להתקלף סביב הקעקוע. חשוב לאפשר לעור להתחלף באופן טבעי, ולא לקלף בכוח את העור, על מנת למנוע היווצרות של פצעים וזיהומים במקום.

ממה צריך להימנע?

במשך כשבועיים מאז ביצוע הקעקוע אין להיכנס לים או לבריכה, או לכל מקום דומה. כמו כן, אסור לחשוף את האזור המקועקע לשמש ישירה. חשוב גם שלא להשתמש בקרמים באזור הקעקוע, וכמובן גם לא באיפור ולא לגלח את האזור. יש ללבוש בגדים רפויים ולא צמודים, על מנת שהקעקוע יוכל "לנשום". אם הקעקוע נמצא על הכתף, יש למנוע מלבישת חזיה בעל כתפיה צמודה. כך גם לגבי לבישת גרביים על גבי קעקוע שנמצא בקרסול. גרביים עלולות להידבק לקעקוע טרי, ולגרום לזיהומים וגם לפגיעה בקעקוע יש להחליף גרביים כל ארבע שעות במשך הארבעה ימים הראשונים. לאחר כחודש וחצי מביצוע הקעקוע, מומלץ להגיע לביקורת אצל המקעקע, על מנת לוודא שהמקום מתרפא בצורה טובה ונכונה.

טיפול בקעקוע

ראו גם: כיסוי קעקוע

1 7.51 K

תגובה אחת על “טיפול בקעקוע – כל מה שצריך לדעת

  1. טל לפני 5 שנים

    אם עושים קעקוע בצלעות איפה למעלה איפה שההיקף של החזייה יושב זה פוגע בקעקוע גם?