בלאק אינק / מאמרים / קעקועים / אזורים מומלצים לקעקוע ואילו אזורים פחות מומלצים
אזורים מומלצים לקעקוע

אזורים מומלצים לקעקוע

בזמן עשיית הקעקוע מוחדר, באמצעות מחט קטנה, מיקרו פיגמנט לעור. הפיגמנט מתיישב ומתקבע בשכבה השנייה, מתוך שלוש שכבות, של העור הנקראת אפידרמיס. בשכבה הראשונה הנקראת דרמיס, מעל האפידרמיס, תאי העור מתחלפים לאורך שש שנים בכל האזורים הגוף למעט תאי עור הנמצאים באזור הפנים, כפות ידיים וכפות הרגליים בהם תחלופת העור מתבצעת כל חצי שנה. בעקבות התחלופה המהירה של תאי העור לא מומלץ להתקעקע באזורים אלו. כמו כן, תחלופה מהירה זו משפיעה על איכות הפיגמנט בעור וגורמת לו לדהייה. כמו כן, גורמת להתרחבות הצבע על גבי העור במשך הזמן.

תחלופת העור בשכבה הראשונה משפיעה ישירות על השכבה השנייה בעור בו מקובע הפיגמנט ולכן תחלופה של התאים בשכבה הראשונה תשפיע למראית עין על הקעקוע. וקיים סיכוי כי קעקוע לאחר שש שנים יראה דהוי ושונה מהמקור.

כמובן זה  מאוד אינדיוידואלי מכיוון שישנם סוגים שונים של עור. בנוסף קיימת השפעה מאוד ישירה וחזקה של האקלים העור וכן על מראה הקעקוע.

השכבה השלישית בעור, מתחת לאפידרמיס, נקראת היפודרמיס והיא למעשה שכבת השומן.

באזורים בגוף אשר העור הוא יותר עבה, כגון אמצע גב עליון, כתפיים, זרוע חיצונית וכו'  ההרגשה בזמן עשיית קעקוע תהיה פחות מציקה וכואבת ואילו באזורים בגוף שהעור בהם דק, כגון צלעות, מפרק כף היד, שוק אחורית למעלה, יד פנימית באזור בית השחי וכו' ההרגשה בזמן עשיית קעקוע תהיה מציקה יותר מהאזורים בהם העור עבה.

אזורים מומלצים לקעקוע

1 1.93 K

תגובה אחת על “אזורים מומלצים לקעקוע ואילו אזורים פחות מומלצים

  1. מיטל לפני 5 שנים

    כתבה מועילה, עזרת לי, תודה!