בלאק אינק / מאמרים / פירסינג / פירסינג בטבור – כל הפרטים החשובים
פירסינג בטבור

פירסינג באופן כללי הולך ונעשה נפוץ אצל כל שכבות הציבור. צעירים, בדרך כלל, הם הלקוחות הקבועים אצל הפירסרים, אך גם אנשים מבוגרים נוטים לעשות פירסינג במקומות שונים בגוף. אחד מסוגי הפירסינג שנעשים פופולאריים בשנים האחרונות הוא פירסינג בטבור. זהו פירסינג פופולארי מאד הן בקרב נשים והן בקרב גברים, הן אצל צעירים והן אצל מבוגרים.

פירסינג בטבור

בעוד שסוגי פירסינג מסוימים נפוצים יוצר אצל אנשי בוגרים יותר, הרי שפירסינג בטבור נפוץ כיום גם אצל בני נוער צעירים מאד. אחת הסיבות לכך היא שפירסינג בטבור הוא אחד מסוגי הפירסינג שהכי פחות כואבים לביצוע. למעשה, הזמן שאורך לבצע פירסינג בטבור הוא פחות משניה, כך שהכאב באמת מינימאלי וקצרצר, והרבה מאד בנים ובעיקר בנות נהנים מן המראה שאינו דורש "הקרבה" משמעותית במיוחד.

איפה בדיוק מבצעים פירסינג בטבור?

לרוב, פירסינג בטבור היינו ניקוב של החלק העליון של הטבור. עם זאת, אפשר גם לנקב את החלק התחתון של הטבור או את הצדדים שלו. הטבור הוא אחד מסוגי הפירסינג הפשוטים ביותר לביצוע גם מבחינה רפואית, משום שאין סיכוי של פגיעה עצבית בטבור, וההחלמה של העור במקום מהירה במיוחד, ביחס לסוגים אחרים של פירסינג. ההחלמה המלאה באזור מסתיימת כעבור כחודשיים ועד חצי שנה מיום ביצוע הפירסינג.

דחיית פירסינג בטבור

עם זאת, ישנו חיסרון אחד לפירסינג בטבור – הגוף נוטה יותר לדחות סוגי פירסינג בטבור, לעומת פירסינג במקומות אחרים. במקרה כזה, הגוף פשוט יפלוט את הפירסינג החוצה, כך שמיום ליום הפירסינג יהיה תלוי על פחות ופחות עור. במקרה כזה, מומלץ להוציא את הפירסינג ולא לחכות שהגוף יפלוט אותו לגמרי, על מנת למנוע היווצרות של צלקת במקום. על מנת למנוע דחייה של הפירסינג בטבור – עד כמה שאפשר – חשוב להישאר במשך כחודשיים עם התכשיט הראשון שאתו בוצע הפירסינג. התכשיט הזה חייב להיות קל משקל ככל האפשר, על מנת למנוע מן הגוף לדחות אותו ככל האפשר. גם אחרי שמחליפים תכשיט, מומלץ לבחור בתכשיטים איכותיים וקלים ככל האפשר.

ראו גם: טיפול לאחר עשיית פירסינג

0 824